SDA / Online IT Festival – Software Tester

Vstup do IT jako úplný začátečník

Rozhovor s lektorem kurzu Software Tester se zaměří na vstup do IT pro úplné začátečníky v roce 2024, zejména ty bez technologických dovedností. Lektor zdůrazní, proč je role software testera pro začátečníky ideální.

Tato akce již skončila.

Vyplň své údaje

Na koho se můžeš v rozhovoru těšit?

Jakub Bartoš
IT Odborník & Moderátor Festivalu

Jsem technologický nadšenec s bohatými zkušenostmi z IT sektoru. Při rozhovorech se zaměřím na zajímavá témata, které vás s IT sektory seznámí o krok blíže. Věřím, že bude váš čas strávený na webináři přínosem pro váš budoucí rozvoj.

Štefan Drotár
Senior QA Analyst

Pracuje jako tester už nějaký patek. Začínal v telekomunikacích, ale zvědavost ho posunula k testingu kde je dodnes. V rámci testingu prošel projekty kolem bankingu, public e-government domény a dnes působí jako Senior QA Analyst pro USA Healthcare. Ve volném čase pracuje jako lektor, kde je jeho hlavním cílem naučit studenty, jak myslí tester a jak v tomto oboru uspět.

O čem to vlastně bude?

Rozhovor s lektorem kurzu Software Tester se zaměří na vstup do IT pro úplné začátečníky v roce 2024, zejména ty bez technologických dovedností. Lektor zdůrazní, proč je role software testera pro začátečníky ideální.
Ponoří se do diskuze o roli umělé inteligence v testování a představí úspěšné AI programy, které jsou již nezbytnou součástí této pozice. Představí vám svou strategii výuky s důrazem na získání teoretických i praktických dovedností a podělí se s vámi o projekty, které studenti absolvují. Lektor také nabízí rady pro budoucí rozvoj a růst v oblasti software testování a vyjadřuje svůj pohled na nároky trhu práce v současném prostředí. 

Věděli jste, že…

Věděli jste, že manuální software tester je klíčovým hráčem při ověřování funkčnosti a kvality softwaru? Tito odborníci pečlivě testují různé části aplikace ručně, simuluji uživatelské interakce a identifikují potenciální chyby nebo nedostatky.

Věděli jste, že manuální software tester má důležitou roli při spolupráci s vývojovým týmem? Tito profesionálové úzce komunikují s vývojáři a dalšími členy týmu, sdílí své zjištění a pomáhají vytvářet stabilní a spolehlivý software prostřednictvím opakovaných testů a feedbacku.

Věděli jste, že manuální software tester pracuje i s nejnovějšími technologiemi a platformami? Jejich schopnost adaptovat se na rychle se měnící technologické prostředí a testovat software na různých zařízeních a operačních systémech je klíčovým prvkem zajištění optimální uživatelské zkušenosti.