Michal Volf

Výborný kurz. Lektoři byli odborníci na danou problematiku. Jejich přístup k nám byl velmi dobrý. Byli nám ochotně k dispozici a snažili se nám co nejvíce předat své vědomosti. Kurz byl prakticky zaměřený. K dispozici byly kvalitní materiály. Výuka na dálku je fakt super. Systém výuky mi vyhovoval. Díky němu jsem se mohl zúčastnit kurzu z pohodlí svého domova, aniž bych musel někam dojíždět a přespávat tam. Takhle jsem mohl výborně skloubit svůj osobní život se studiem.

Adina Dumitrescu

Software Developer

O programování jsem se začala zajímat po návratu z dovolené v Kanadě. Všichni se mě tam ptali, co dělám a jestli mě práce baví. Kroutila jsem hlavou. Tak jsem se pustila do hledání kurzů a narazila na SDA. Kurz má široký záběr, není jen o Javě. Začít se studiem právě tady se vyplatí. Získala jsem základní znalosti, na kterých můžu stavět podle toho, co má práce či projekt vyžaduje. Pokud přemýšlíš, že začneš programovat, připrav se, že do učení investuješ mnoho času. Lektoři SDA jsou skvěle připravení a v kurzu ti s čímkoli pomohou, ale tahle práce vyžaduje neustálé učení. Musíš se naučit jak na to. Můj život nabral úplně nový směr a já jsem naprosto nadšená. Kurz jsem doporučila i přátelům, kteří uvažují o změně profese. Nejprve si v hlavě musíš nastavit, že pro sebe chceš něco víc a že si to zasloužíš. Na změnu, která tě udělá šťastnější, není nikdy pozdě.

Ada Palacean (Mican)

Software Developer

Základy programování nás učili už na střední škole, ale tehdy mi to připadalo příliš těžké. O 12 let později jsem se mu rozhodla dát ještě jednu šanci. Viděla jsem, jak se obor informatiky rozrůstá, a tak jsem se rozhodla do tohoto úžasného světa vstoupit. Do kurzu SDA jsem se zapsala ze zvědavosti. Akademie tehdy nabízela nejucelenější a nejpodrobnější kurz Javy na trhu. Tak jsem to zkusila. Pracovala jsem v oblasti výrobního inženýrství. Začínali jsme zavádět nové technologie v duchu Průmyslu 4.0. Sama jsem se přesvědčila, jaké výhody přináší do výrobního procesu i dalších odvětví automatizace softwaru a podpora výroby. Naprosto mě to fascinovalo a chtěla jsem do toho proniknout hlouběji. Na téhle cestě ke změně hrají hlavní roli lektoři a kolegové. Poradí ti, podpoří tě a předáváte si profesní zkušenosti. Zabývám se spíše provozem, ale moc mi pomohlo, že jsem si osvojila způsob myšlení, databáze a konfigurace úloh.

Pavel Pšečuk

DevOps Engineer

Do světa IT jsem se dostal vlastně omylem v roce 2009, když jsem hrál hry. Hlavní admin se mě zeptal, jestli se nechci připojit k týmu. O pár měsíců později jsem po něm přebral štafetu. Za dva roky patřil náš herní projekt k největším v Litvě. Získal jsem spoustu technických i jiných dovedností. Byla to má první skutečná IT zkušenost. V roce 2015 jsem však musel práci na projektu opustit, protože jsem neměl volný čas. Před kurzem u SDA jsem čtyři roky pracoval jako Service Desk Specialist (level 1). Snažil jsem se získat povýšení na manažerskou pozici třeba team leadera nebo manažera. Moji žádost naneštěstí čtyřikrát zamítli. Tehdy jsem se rozhodl odejít a zkusit jiné zaměření, trochu techničtější. Ve feedu na FB na mě vyskočila nabídka na kurz, SDA tak vstoupila do mého života v tu nejvhodnější chvíli. Vůbec jsem nepochyboval, že to je právě ta příležitost, co mi změní život. Dnes už vím jistě, že jsem se rozhodl správně. Zároveň se začátkem kurzu jsem získal lepší pozici jako Level 2 Support Specialist v IT oddělení jedné z největších logistických společností na světě. V současnosti pracuji v jednom velmi slibném startupu jako Technical Support Engineer (level 3). Vývojářský tým používá prakticky stejné technologie, které jsem se u SDA naučil, takže bych se brzy rád dostal na pozici Junior Java Developer. Oproti bývalým zaměstnáním mám dvojnásobný plat. Znalosti z SDA jsou skvělým odrazovým můstkem – na kurzu tě seznámí s nejnovějšími a nejvyhledávanějšími technologiemi. Sečteno a podtrženo, pokud se chystáš vstoupit do světa programování, tento kurz SDA bych rozhodně doporučil. Nebude to procházka růžovou zahradou, budeš muset makat a pořádně se učit, nebudeš mít moc volna, zato moře stresu a možná pro tebe nebude snadné najít první práci v oblasti vývoje softwaru. Určitě ale nebudeš litovat, až kurz dokončíš. A tvůj sen pracovat z nádherného ostrova s koktejlem v ruce a pozorovat západy slunce se brzy stane skutečností.

Gabor Gyarmati

DevOps Engineer

Bez většího úspěchu jsem prošel několika online kurzy Javy a JavaScriptu. Pak jsem na FB uviděl reklamu na SDA a věděl jsem, že je to ono. Chtěl jsem sedět v opravdové třídě s opravdovými učiteli a moct se jich kdykoli na něco zeptat. Na úvodní schůzce prošli program. Úplně si mě získali. Za největší přínos kurzu SDA považuji, že jsem mnohem lépe pochopil vývoj softwaru a význam detailů v rámci celkového výsledku. Naučíš se programovat v Javě, ale nejen to! Seznámil jsem se s řadou různých nástrojů a procesů, které využívají týmy vývojářů jako Scrum, Bitbucket, background, vývoj frontendu atd. Nedávno jsem dostal lepší práci a přičítám to kurzu i novým znalostem. Na současné pozici se zatím nezabývám programováním v Javě, ale ve firmě mám možnost přejít na oddělení vývoje softwaru. To je můj nový osobní cíl. Prakticky využívám tak 60–70% znalostí, co jsem se u SDA naučil. To je podle mě celkem dost

Sindija Lūsīte

Software Developer

Můj příběh je vlastně docela vtipný. Vždycky jsem byla technický typ a na střední mě bavila informatika, ale ani ve snu mě nenapadlo, že bych se mohla stát programátorkou. Asi jsem to považovala za práci pro nerdíky s brejličkama. O pár let později jsem sledovala skvělý seriál Mr. Robot. Načasování nemohlo být lepší. Akorát jsem dala výpověď a přemýšlela, co dál. Tak jsem se rozhodla, že se stanu hackerkou. Teď vážně, rodina mě podpořila a já se rozhodla chodit na kurzy programování, abych udělala kariéru v IT. Všimla jsem si, že SDA pořádá mimořádnou informační schůzku. Rozhodla jsem se přijít. Úplně jsem se zamilovala. Schůzka byla vážně zábavná a přesvědčila mě, takže jsem s podpisem smlouvy neváhala. Lepší rozhodnutí jsem udělat nemohla! Kurz mi představil svět programování. Prakticky jsem si vyzkoušela řadu věcí a dozvěděla se spoustu informací. Občas mi z toho šla hlava kolem, ale později do sebe všechno zapadlo. Když jsem začala pracovat v oboru, najednou vše dávalo smysl. V kurzu jsem se toho naučila daleko víc, než jsem si po jeho dokončení myslela. Bylo to sedm měsíců těžké dřiny, ale vyplatilo se to! Moje kariéra opravdu nabrala nový směr. Velmi jsem oceňovala, že nás učili aktivní profesionálové a na kurzu nám předávali vlastní zkušenosti ze skutečného prostředí světa IT. Během kurzu jsem si našla práci na zákaznickém oddělení s němčinou. Musela jsem se naučit technické věci a používat software. Opravdu to moji kariéru v IT nakoplo. V současné době jsem Junior Java Software Developer a pracuji s rozhraními API, JUnit a integračním testováním, učím se složitější kódy a vyvíjet jednoduché koncové body. Zkrátka spoustu nových věcí. Díky kurzu jsem našla první práci a také jsem pochopila, že se opravdu chci stát programátorkou. Probrali jsme jazyk Java, nástroje a procesy, které se v IT využívají. Naučili nás proniknout do mysli programátora. Začala jsem úplně od nuly, takže se mám od kolegů pořád co učit. Také si pročítám materiály ke kurzu. Navíc se mohu kdykoli obrátit na skvělé lektory a požádat je o pomoc nebo o radu.

Nejlepší studentský projekt

Webová aplikace The New You

Smyslem projektu bylo vytvořit online fitness aplikaci, která bude s pomocí trenérů motivovat uživatele ke zdravému životnímu stylu. Ve webové aplikaci najdete stravovací plány, tipy na cvičení, video návody a můžete v ní i chatovat. Uživatelé navíc mohou na cestě za ideální váhou a svaly plnit různé výzvy. V aplikaci získáš nejen rozpis tréninku a stravovací plán na každý den, ale také nezbytné tipy a triky.

Taxipy

Aplikace Taxipy propojuje taxikáře s potenciálními klienty. Zájemci si mohou objednat taxi na cestu do vzdálenosti 30 km, spravovat objednávku, zaplatit a ohodnotit řidiče. Uživatel má na profilu seznam předešlých objednávek a může nahlásit, pokud si v autě něco zapomněl. Taxikáři mají přehled o dostupných objednávkách, mohou je přijímat a jízdu odjet. Také si mohou upravit profil – například přidat fotku, kterou zákazníci uvidí.

NCO Bus Service

Při Noci firem (NCO) různé společnosti pořádají ve svém sídle dny otevřených dveří. Ukazují, co dělají, a vítají návštěvníky, kteří by měli zájem o práci u nich. Lidé mohou přicházet po vlastní ose nebo využít speciální okružní autobusy. Aplikace pomáhá uživatelům tyto autobusové linky sledovat, aby je co nejlépe využili. Uživatelé si mohou zobrazit vybranou firmu a na mapě ve stylu šachovnice nasimulovat jízdu autobusu. Bleskově zjistí i jízdní řády.

Beauty salon

Díky webové aplikaci Beauty salon získají uživatelé přehled o službách, mohou si vytvořit účet a snadno provést rezervaci. Na webové stránce si můžete prohlédnout inspirativní galerii nejrůznějších účesů. Je tam i detailní mapa, která klientům pomůže salón snadno najít. Administrátor může navíc snadno přidávat služby, upravovat ceníky a vkládat zaměstnance.

Co říkají naši absolventi

Data Analyst, Smart Cube

Bianca Todoran

„Za sebe mohu říct, že jsme ze strany lektorů cítili podporu. Pokaždé, když se doslechli o výběrových řízeních na juniorní pozice, dali nám vědět.“

Software Developer, Kalypso

Adina Dumitrescu

„Kurz má široký záběr, není jen o Javě. Začít se studiem právě tady se vyplatí. Získala jsem základní znalosti, na kterých můžu stavět podle toho, co má práce či projekt vyžaduje.“

Software Developer, UNIQA Raiffeisen Software Service

Levente Szilveszter

„Kdyby se mě někdo zeptal, jestli mi SDA pomohlo více vyrůst lidsky nebo profesně, nedokázal bych odpovědět. V IT jsou tyto dva světy spojené nádoby. SDA se v tomto směru skutečně překonala.“

Technical Support Engineer, Breakwater Technology

Pavel Pšečuk

„Sečteno a podtrženo, pokud se chystáš vstoupit do světa programování, tento kurz SDA bych rozhodně doporučil.“

Tvůj úspěch může začít tady

Vyber si kurz, buduj dovednosti, získej rady do začátku kariéry a tvému vstupu do IT už nic nebude stát v cestě.

podívej se na naše kurzy