SDA / Naši absolventi

Michaela Šimková

S kurzem Software Tester jsem byla velmi spokojená. Materiály byly přehledné a dostupné, lektoři byli velmi ochotní, probrali s námi daná témata a měli i dobré připomínky z praxe. Nejvíce oceňuji výbornou komunikaci a organizaci v rámci celého týmu SDA.

Dominik Doubek

Už dlhšie som rozmýšľal ako ďalej bude vyzerať môj pracovný život. Moji priatelia si tiež našli zamestnanie v oblastiach ktoré ich aj bavia aj uživia. Mňa vždy bavila zábava a práca okolo počítačov. Ale vstúpiť do sveta IT sa mi zdalo dosť komplikované. A tak ma život zavial ku rôznym profesiám. Približne v polovici roka 2021 som objavil prvé reklamy na SDA. Ale bral som to skôr ako len reklamu. Urobil som si ale prieskum pracovného trhu, porovnal ponuky školení a kurz od SDA zvíťazil. Kurz bol dobre zorganizovaný. Štúdium na diaľku mi vyhovovalo, keďže som si ho robil popri práci. Akadémia ma dobre uviedla do sveta IT a testovania. Získal som dobrý prehľad o teórii, technikách a nástrojoch, ktoré sa pri práci používajú. Po absolvovaní kurzu je človek pripravený získať aj medzinárodne uznávaný certifikát ISTQB. Školili nás skúsení lektori. Boli medzi nimi aj odborníci z RedHat a VUT Brno. Kurz ma zároveň pripravil aj na to, ako si nájsť prvú prácu v IT. O dva mesiace od ukončenia kurzu som zdvihol telefonát na ktorý som tak túžobne čakal: “Dobrý deň pán Doubek, … radi vás privítame v našom tíme.” Zdá sa mi až neuveriteľné, že sa taká významná zmena v mojom živote uskutočnila len za niekoľko mesiacov.

Kateřina Krátká

Ráda se vzdělávám a zlepšuji své skills. Většinu času jako samouk. V případě pythonu jsem udělala výjimku a pod vedením odborníků, kteří mají praxi v oboru se mi podařilo své znalosti nabýt rychleji a rozsáhleji, než jsem vůbec původně plánovala. Kurzem však vzdělávání pouze začíná. Důležité je se dané problematice věnovat i v praxi. Zkoumat různé možnosti, dále se vzdělávat a zjišťovat další informace, což u někoho, koho to skutečně baví, není problém.

Martin Korduliak

Ještě v průběhu kurzu, před skončením, jsem byl schopný najít si práci jako programátor. Zaměstnanci SDA jsou vstřícní a milí a lektoři skvělí! Vřele doporučuji.

Richard Kolesár

S SDA som absolvoval kurz software tester, ktorý mi priblížil prácu testra, pracovné postupy a často používané nástroje. Počas tohto kurzu som sa na hodinách stretol s veľmi milými a skúsenými lektormi z rôznych spoločností. Práve tí nám poskytli cenné rady a vedomosti na zlepšenie a ďalšie úspechy v tomto obore. Kurz bol rozdelený na niekoľko častí a každá z nich bola vedená iným lektorom, ktorý vždy priniesol iný pohľad na vec, iný druh podania informácií takže to nebolo nikdy monotónne. Nechýbala ani motivácia študentov, rady a postupy, ktoré by mohli pomôcť kariérne. Na konci kurzu sme spojili sily a vyskúšali si prácu v tíme na záverečnom projekte. Celkovo bol kurz pre mňa veľkým prínosom a správnou investíciou do samého seba.

Lucia Valková

SDA som objavila úplne náhodou, keď som uvažovala o profesijnej zmene. Z viacerých kurzov som si vybrala SW tester práve cez SDA nakoľko ponúkalo najviac hodín s lektormi a výučba prebiehala počas víkendu, čo bolo pre mňa dôležité. Kurz môžem len odporučiť.

Matúš Macove

O kurze software testera u SDA som sa dozvedel od môjho brata, ktorému prišla reklama na zmenu povolania.
Keďže vedel, že mňa zaujíma IT tak mi ho preposlal. Následne som sa zapísal na webínar, kde som dostal detailnejšie informácie o tomto kurze, čo ma hneď oslovilo a zapísal som sa naň.
Kurz je výborný obsiahli, spoznal som veľa nástrojov a techník, ktoré sa používajú na testovanie. Lektori sú skúsení testreri, ktorí majú reálnu prax v testovaní. Kurz ma nadchol a otvoril nové dvere možností za, čo som vďačný SDA a aj lektorom z kurzu.

Petr Strašík

U SDA jsem absolvoval první kurz JavaScriptu, HTML a CSS. Dostalo se mi vyčerpávající a ucelené informace s bohatým informačním zdrojováním do internetu i do vlastní knowledge base SDA. Velice oceňuji agilní přístup lektorů i projektové koordinátorky a úctyhodnou snahu poskytnout studentům maximální servis. Myslím že na trhu se vzděláváním v tomto oboru nemá SDA konkurenci.

Nejlepší studentský projekt

Webová aplikace The New You

Smyslem projektu bylo vytvořit online fitness aplikaci, která bude s pomocí trenérů motivovat uživatele ke zdravému životnímu stylu. Ve webové aplikaci najdete stravovací plány, tipy na cvičení, video návody a můžete v ní i chatovat. Uživatelé navíc mohou na cestě za ideální váhou a svaly plnit různé výzvy. V aplikaci získáš nejen rozpis tréninku a stravovací plán na každý den, ale také nezbytné tipy a triky.

Taxipy

Aplikace Taxipy propojuje taxikáře s potenciálními klienty. Zájemci si mohou objednat taxi na cestu do vzdálenosti 30 km, spravovat objednávku, zaplatit a ohodnotit řidiče. Uživatel má na profilu seznam předešlých objednávek a může nahlásit, pokud si v autě něco zapomněl. Taxikáři mají přehled o dostupných objednávkách, mohou je přijímat a jízdu odjet. Také si mohou upravit profil – například přidat fotku, kterou zákazníci uvidí.

NCO Bus Service

Při Noci firem (NCO) různé společnosti pořádají ve svém sídle dny otevřených dveří. Ukazují, co dělají, a vítají návštěvníky, kteří by měli zájem o práci u nich. Lidé mohou přicházet po vlastní ose nebo využít speciální okružní autobusy. Aplikace pomáhá uživatelům tyto autobusové linky sledovat, aby je co nejlépe využili. Uživatelé si mohou zobrazit vybranou firmu a na mapě ve stylu šachovnice nasimulovat jízdu autobusu. Bleskově zjistí i jízdní řády.

Beauty salon

Díky webové aplikaci Beauty salon získají uživatelé přehled o službách, mohou si vytvořit účet a snadno provést rezervaci. Na webové stránce si můžete prohlédnout inspirativní galerii nejrůznějších účesů. Je tam i detailní mapa, která klientům pomůže salón snadno najít. Administrátor může navíc snadno přidávat služby, upravovat ceníky a vkládat zaměstnance.

Tvůj úspěch může začít tady

Vyber si kurz, buduj dovednosti, získej rady do začátku kariéry a tvému vstupu do IT už nic nebude stát v cestě.

podívej se na naše kurzy