SDA / Často kladené otázky

Často kladené otázky

Zajímá tě, kdy se konají kurzy, jak často a jaká je jejich struktura? Chceš vědět, jak kurz financovat, zda nabízíme slevy nebo jestli můžeš dostat splátkový kalendář? Všechny tyto odpovědi nalezneš níže!

Kdy se kurzy konají?

Večerní kurzy se konají od pondělí do čtvrtka 18–21 hodin. Hodiny probíhají každý týden s výjimkou státních svátků.

Víkendové kurzy probíhají v sobotu a neděli 9–14 hodin. Vždy ti garantujeme alespoň jeden volný víkend v měsíci!

Organizujete denní kurzy?

Tento typ kurzu organizujeme pouze, pokud si jej objedná společnost či instituce. Denní studium zpravidla nenabízíme, protože většinu našich studentů tvoří zaměstnaní lidé, kteří v pracovní době nemají čas. Navíc i naši lektoři pracují na plný úvazek v IT firmách.

Jak se na kurz zapíšu?

Zapsat se můžeš prostřednictvím přihlašovacího formuláře na našich webových stránkách. Pokud máš raději osobní kontakt, zúčastni se naší informační schůzky nebo si domluv telefonickou schůzku s jedním z našich kariérním poradcům. Také ti poskytneme balíček materiálů, kde najdeš veškeré nezbytné informace o kurzu, o který se zajímáš.

Jak potvrdím účast na kurzu?

Nejprve si musíš zarezervovat místo v kurzu. Budeme od tebe potřebovat kontaktní informace, abychom připravili smlouvu (každý zájemce získá vše potřebné od kariérních poradců). Informace nám můžeš poslat prostřednictvím e-mailu nebo nám můžeš zavolat. V dalším kroku kariérní poradce připraví smlouvu a odešle ti ji prostřednictvím aplikace PandaDoc. Tento nástroj umožní oběma stranám smlouvu elektronicky podepsat. Jakmile ji podepíšeš, bude ze strany SDA uzavřena.

Poskytujete slevy?

Ano, na informačních schůzkách a webinářích nabízíme zvýhodněné ceny. Také děláme promo akce, kde najdeš speciální nabídky, které běžně nejsou dostupné. Někdy nabízíme i sezónní slevy.

Nabízíte splátkový kalendář?

Ano, u některého z našich finančních partnerů anebo umožníme i splátky u nás. Díky našim partnerům získáš výhodné finanční nabídky.

Jsem úplný začátečník. S programováním nemám žádné zkušenosti. Mohu se i tak přihlásit na kurz?

Ano, kurz probírá programování od začátku. Každý si pod základy představuje něco jiného, pokud si nejsi jistý, rádi ti poradí naši kariérní poradci, abychom ti pomohli zjistit, jestli je pro tebe programování vhodnou volbou. Pokud máš zájem a chceš se dozvědět více, přihlaš se na informační webinář zdarma. Mnozí uchazeči mají obavy, že je kurz velice náročný. To je sice pravda, ale to přeci neznamená, že se musíš vzdávat předem. Pokud se chceš stát programátorem, musíš pořádně zabrat. Chce to studovat, neztrácet motivaci a cvičit. To zvládneš! Stejně jako 15 000 studentů před tebou.

Jak se můžu na kurz připravit?

Budoucím studentům posíláme doporučené přípravné materiály. Jsou zdarma a pomohou ti ujistit se, že je pro tebe programování vhodné. Zkus si je projít, ať jsi na první hodinu s lektorem připraven. Vše pak bude snazší.

Který z programovacích jazyků si mám vybrat?

Na tuhle otázku nemáme jednoznačnou odpověď. Závisí to čistě na osobní motivaci a očekávání uchazeče. S jistotou můžeme říct, že nejpoužívanějším jazykem v IT kdekoli na světě je Java. Uplatňuje se jak u velkých společností, tak v mobilních aplikacích. Těm, kteří tolik nevyhledávají korporátní prostředí, zase více sedne Python. Je populární zejména mezi startupy v západní Evropě a Silicon Valley. Nejsnazší cestu do IT představuje testování softwaru, protože nevyžaduje žádné znalosti, stačí se držet pravidel. A automatizace testování je mostem mezi testováním a programováním. Bývá stejně dobře placená jako vývojářské pozice.

Musím mluvit plynně anglicky?

Nemusíš. Angličtina je však v IT důležitá, protože je v ní psaná téměř veškerá technická dokumentace. Musíš v ní zvládat číst a psát. S plynulou angličtinou pro tebe bude snazší získat práci u mezinárodních společností. IT společnosti ale neváhají investovat do osobního rozvoje zaměstnanců, a tak často nabízejí jazykové kurzy zdarma.

Kdo mě bude učit?

Naši lektoři působí jako programátoři. Nejnovější trendy a technologie jim tedy rozhodně nejsou cizí. Než u nás začnou učit, musejí projít dvoustupňovým zkušebním procesem, při kterém ověřujeme jejich měkké dovednosti a technické znalosti. Všichni mají nejméně 3leté zkušenosti, takže problematiku IT dokáží hravě vysvětlit.

Jsou hodiny zaměřené prakticky?

Hned od začátku prosazujeme praktický přístup. Každý z kurzů tvoří z 80% praxe a pouze 20% teorie. Pokud se chceš stát programátorem, musíš umět programovat. Právě to tě naučíme.

Jak mi pomůžete najít práci?

Nejprve je třeba zdůraznit, že by si studenti měli práci začít hledat již od prvního dne kurzu. Možná se to zdá poněkud podivné, ale opravdu ti to pomůže zvýšit šance, protože bude vidět, že máš motivaci. Zde nabízíme přehled dalších aktivit, prostřednictvím kterých pomáháme studentům najít práci:

HR hodina

Online trénink vedený naším kariérním poradcem či externím konzultantem. Smyslem je připravit studenta na pohovor v IT. Podělíme se o tipy a triky, jak připravit skvělé CV a portfolio. Poradce také vysvětlí, jak se na pohovoru prezentovat, co vypíchnout a jak se správně prodat, aby po tobě firma skočila.

IT pohovor

Simulovaný pohovor s jedním z našich lektorů v roli zástupce společnosti, který hledá členy týmu. Budeš čelit technickým otázkám, ale také dostaneš cennou zpětnou vazbu.

 

V čem se odlišujete od konkurence?

Jsme největší akademie ve střední a východní Evropě. Díky tomu jsme získali spoustu zkušeností, máme potřebné znalosti a víme, jak fungují místní trhy. Zpětnou vazbu nám poskytují všechny země, ve kterých působíme, proto jsme schopni připravit kurzy tak, aby naši studenti mohli začít pracovat kdekoli po Evropě. Navíc spolupracujeme s více než 200 IT společnostmi napříč Evropou – od malých místních startupů po velké korporace jako IBM, Tieto, Nordea, Sapiens, Ericsson, BAE Systems či Boeing. Právě to nás dělá jedinečnými – zaměstnavatelé nám důvěřují!

Poskytujete studentům na kurzu materiály?

Ano, studenti dostanou přístup k veškerým prezentacím a cvičením, které lektor na hodině probíral. Také jim poskytujeme přístup do GitLabu – repositáře kódů (oblíbený nástroj IT týmů).

Co se stane, když vynechám výuku?

Vynechávat výuku nedoporučujeme. Všechny hodiny jsou založené na živých lekcích s lektorem, a proto není snadné zmeškanou hodinu nahradit. Budeš mít samozřejmě přístup k materiálům, cvičením a úkolům, ale budeš si s nimi muset poradit sám. Pokud dáš projektovému koordinátorovi včas vědět, že před další hodinou potřebuješ extra konzultaci, pokusíme se zorganizovat krátké sezení s lektorem, který zodpoví tvé otázky. Obecně povolujeme maximálně 20% absenci, ale doporučujeme na hodiny opravdu chodit. Platba za vynechanou výuku propadá.

Získá každý účastník po zakončení kurzu certifikát?

Každý student, který se zúčastnil alespoň 80% výuky a ve všech testech uspěl alespoň na 80%, získá certifikát o absolvování kurzu. Studenti, kteří se výuky zúčastnili alespoň ze 60%, ale neudělali test a nepřipravili praktický projekt, nezískají certifikát, ale pouze potvrzení o absolvování kurzu. Studenti, kteří odstoupili od smlouvy, nezískají žádné osvědčení.

Můžu si výuku „vyzkoušet nanečisto“?

Kvůli pohodlí a soukromí našich studentů ti nemůžeme umožnit jednodenní přístup do probíhajícího kurzu. Nicméně organizujeme ukázkové workshopy – lekce zdarma s našimi nejlepšími lektory, kde uvidíš, co kurz obnáší a co se naučíš. Také se podíváš, jak lektoři učí, a rozhodneš se, jestli ti to vyhovuje. Demo lekce najdeš na našich stránkách.

Jak se můžu z kurzu odhlásit?

Písemné odstoupení od smlouvy nám můžeš poslat poštou či e-mailem na adresu [email protected]. Můžeš využít formulář přiložený ke smlouvě.

Nenašel jsi odpověď na tvou otázku?

Zeptej se