SDA / Online IT Festival – Data Science

Seznam se se “zlatem této doby”

Zajímá tě, co se děje s tvými daty za neviditelnou virtuální zdí? Odhalíme fascinující svět dat a vývoj umělé inteligence.

 • datum
  03.03
  V kolik
  14:00
  typ
  webinář
  umístění
  dálkový
  zúčastni se close modal

  Na koho se můžeš v rozhovoru těšit?

  Jakub Bartoš
  IT Odborník & Moderátor Festivalu

  Jsem technologický nadšenec s bohatými zkušenostmi z IT sektoru. Při rozhovorech se zaměřím na zajímavá témata, které vás s IT sektory seznámí o krok blíže. Věřím, že bude váš čas strávený na webináři přínosem pro váš budoucí rozvoj.

  Petr Gregor
  Datový vědec a Python Developer

  Původně se věnoval studiu statistiky, ale postupně rozšiřoval své dovednosti i do oblasti programování. Prošel několika programovacími jazyky, ale nakonec se usadil u jazyka Python, kterému se věnuje již několik let. V současné době působí jako datový vědec na univerzitě a aktivně se zapojuje do programování a výuky, zejména v oblasti programování v Pythonu a Datové vědy.

  O čem to vlastně bude?

  Rozhovor s naším lektorem a datovým vědcem odhalí fascinující svět dat a jejich využití za neviditelnou virtuální zdí. Lektor nám poskytne pohled na vlastní cestu k datové vědě a vysvětlí, proč jsou data považována za “zlato této doby”. Diskuse se dotkne samotné podstaty dat, způsobu správy a ochrany dat v datové vědě a klíčových technologiích v této oblasti. Lektor rovněž přiblíží koncept strojového učení a projekty, na kterých pracují studenti. Provede nás také vlivem umělé inteligence na datovou vědu a nahlédne na budoucnost této oblasti. Rozhovor se dotkne také etických otázek, výzev a nových trendů v datové vědě. Na závěr lektor poskytne doporučení pro ty, kteří se chtějí věnovat datové vědě, a podělí se o svůj názor na bezpečnost dat v dnešní digitální éře.

  Věděli jste, že…

  Věděli jste, že Data Science je klíčovým prvkem vývoje umělé inteligence? Analyzováním a modelováním velkých datových souborů Data Science poskytuje základní informace pro vytváření inteligentních systémů a algoritmů, které mohou předvídat chování a optimalizovat rozhodovací procesy.

  Věděli jste, že Data Science ovlivňuje i běžný život? Od personalizovaných doporučení na e-commerce stránkách až po analýzu zdravotních dat pro vylepšení léčby – Data Science hraje klíčovou roli ve vytváření inovativních řešení a zlepšování každodenních zážitků.

  Věděli jste, že Data Science kombinuje statistiku, programování a oblastní odbornost? Tento interdisciplinární obor využívá analytické metody k extrakci znalostí a informací z dat, což umožňuje efektivní rozhodování v různých odvětvích.