SDA / Online IT Festival – UX/UI Design

Design je slovo, které s tebou rezonuje?

Naše lektorka kurzu UX/UI design to cítí stejně a podělí se s tebou, jak tuto vášeň rozvíjet v úspěšnou a stabilní kariéru.

Tato akce již skončila.

Vyplň své údaje

Na koho se můžeš v rozhovoru těšit?

IT Odborník & Moderátor Festivalu

Jsem technologický nadšenec s bohatými zkušenostmi z IT sektoru. Při rozhovorech se zaměřím na zajímavá témata, které vás s IT sektory seznámí o krok blíže. Věřím, že bude váš čas strávený na webináři přínosem pro váš budoucí rozvoj.

Slavomíra Galoová
UX Designérka

Na základě zpracování požadavků stakeholderů a mapování potřeb uživatelů vytvářím design aplikací. Tyto designy následně testuji, přičemž na základě dat z testingu design upravuji do finální podoby.

O čem to vlastně bude?

Rozhovor s naší lektorkou kurzu UX/UI designu nám otevře dveře do fascinujícího světa designu. Lektorka, sama vášnivá designérka, se s námi podělí o svůj osobní příběh, začátky v oblasti UX/UI designu a to, co ji k tomuto odvětví přivedlo. Diskutujeme také o proměnách ve výuce designu v současné době a  tom, jak podporuje studenty při rozvíjení jejich kreativity. Pohovoříme o roli umělé inteligence v designu, klíčových nástrojích pro moderní UX/UI designéry a výzvách, kterým noví designéři čelí v dnešním digitálním prostředí. Inspirující příběhy úspěšných projektů studentů a vize budoucnosti UX/UI designu nám poskytnou poutavý pohled do tohoto dynamického odvětví. 

Věděli jste, že…

Věděli jste, že UXUI design ovlivňuje i vaše každodenní nákupy? Zkušení designéři pracují na vytváření poutavých a uživatelsky přívětivých webových stránek pro e-commerce, což má za následek pohodlnější a příjemnější online nakupování.

Věděli jste, že UXUI design hraje klíčovou roli při vytváření závislosti na sociálních médiích? Skvěle navržené platformy jako Instagram, Facebook a Twitter využívají UXUI design k vytváření návykových zážitků, což podporuje pravidelné používání a interakci uživatelů.

Věděli jste, že UXUI design může ovlivnit vaši produktivitu v práci? Pečlivě navržené uživatelské rozhraní a zážitky v obchodních aplikacích přispívají k efektivnějšímu a příjemnějšímu pracovnímu postupu. Dobře vytvořený UXUI může zjednodušit úkoly, snížit kognitivní zátěž a celkově zvýšit spokojenost uživatelů, což nakonec podporuje produktivitu v pracovních prostředích