SDA / Online IT Festival – Python

Nauč se programovat efektivně, ale jednoduše.

Rozhovor s lektorem kurzu Python nahlédne do světa programování v roce 2024 a dotkne se i důležitosti umělé inteligence.

Tato akce již skončila.

Vyplň své údaje

Na koho se můžeš v rozhovoru těšit?

Jakub Bartoš
IT Odborník & Moderátor Festivalu

Jsem technologický nadšenec s bohatými zkušenostmi z IT sektoru. Při rozhovorech se zaměřím na zajímavá témata, které vás s IT sektory seznámí o krok blíže. Věřím, že bude váš čas strávený na webináři přínosem pro váš budoucí rozvoj.

 

Petr Gregor
Datový vědec a Python Developer

Původně se věnoval studiu statistiky, ale postupně rozšiřoval své dovednosti i do oblasti programování. Prošel několika programovacími jazyky, ale nakonec se usadil u jazyka Python, kterému se věnuje již několik let. V současné době působí jako datový vědec na univerzitě a aktivně se zapojuje do programování a výuky, zejména v oblasti programování v Pythonu a Datové vědy.

O čem to vlastně bude?

Rozhovor s lektorem kurzu Python nahlédne do světa programování v roce 2024 s důrazem na efektivitu a jednoduchost. Lektor bude sdílet své začátky, přiblíží změny ve světě technologií a využití umělé inteligence. Bude diskutovat o klíčových dovednostech pro současné programátory a odhalí, zda je znalost umělé inteligence nezbytná.
Můžete se také těšit na představení nejnovější trendů v oblasti programování a výzvy současného technologického prostředí. Závěrečná část nabídne doporučení pro začínající programátory v dnešní době s důrazem na využití nástrojů umělé inteligence.

Věděli jste, že…

Věděli jste, že Python je často preferovaným jazykem pro vědecké výzkumy a analýzu dat? Jeho jednoduchá syntaxe a široká škála knihoven usnadňují vědcům práci s velkými datovými soubory a implementaci složitých algoritmů.

Věděli jste, že Python je oblíbený v oblasti vývoje her? Mnoho herních vývojářů upřednostňuje Python pro svou flexibilitu a schopnost rychle vytvářet prototypy a herní obsah. Může být používán samostatně nebo v kombinaci s herními enginy jako Pygame či Unity.

Věděli jste, že Python je často využíván v oblasti automatizace a skriptování? Jeho schopnost jednoduchého a rychlého psaní kódu umožňuje vývojářům automatizovat opakující se úlohy a zjednodušit složité procesy, což vede ke zvýšení efektivity práce.